-
Metal Tel Örgü Çit
-
Metal Geçici Çit
-
Çelik boru çit
-
Paslanmaz Çelik Halat Hasır
-
Sığır çiftliği çitleri
-
Sığır çit paneli
-
V Mesh Güvenlik Çit
-
Kalabalık kontrol bariyeri
-
Yükseliş Güvenlik Çitleri
-
zincir bağlantı çit
-
Jilet dikenli tel
-
Çelik köpek kulübesi
-
Hayvan tuzağı kafes
-
Galvanizli Çelik Izgara
-
Tel örgü sepet
-
Abudullah.Tel örgü çit ürünlerinin kalitesi fantastik ve istikrarlıdır, başlangıçtan beri, ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmeme yardımcı oldunuz, geleceğe inanıyorum. -
Federico.Teslimattan memnunum, tel örgü çit ürünlerini çok hızlı gönderdiler böylece müşterimle aynı anda çalışma fırsatını yakalayabildim.Bu yüzden tel örgü ürünleri için ilk tedarikçim olmalarına karar verdim.. -
tomTel örgü ürünleri tedarikçisi bana karşı çok sabırlı ve kibar, ürünler hakkında bana birçok fikir verdi, bu yüzden onlarla çalışmaya karar verdim.Ama fiyatları çok rekabetçi ve ben de kaliteden memnunum., çok güvenilir bir üretici.
PVC Coated 2.0M Height Metal Wire Mesh Fencing With Frame
| Ürün adı | Metal Hasır Çit | Malzeme | Düşük karbonlu çelik sac |
|---|---|---|---|
| Menşe yeri | Hebei, Çin | Sertifika | ISO9001 |
| Teknik | Kaynak | İşlev | Su geçirmez |
| Boyut | Özelleştirilmiş | Renk | Siyah veya Özelleştirilmiş |
| Panel Boyutu | 1.8x3M | posta türü | kare direk |
| Vurgulamak | PVC coated metal wire mesh fencing,2.0M height metal wire fence,framed wire mesh fencing |
||
| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Name | Metal wire mesh fence |
| Material | Low carbon steel sheet |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Certificate | ISO9001 |
| Technique | Welding |
| Function | Water proof |
| Size | Customized |
| Color | Black or customized |
| Panel Size | 1.8x3M |
| Post Type | Square Post |
The 3D Curved Wire Mesh Fence Panel is a type of welded steel wire mesh constructed from high-quality low-carbon galvanized steel wire and connected to metal posts. This fence panel exhibits characteristics of high strength, excellent rigidity, an aesthetically pleasing appearance, broad visibility, ease of installation, effective theft prevention, and a smooth mesh surface that enhances visual appeal.
| Parameter | Details |
|---|---|
| Wire diameter after PVC coating | 4.5mm-5.5mm |
| Mesh size | 60mm x 60mm, around with double wire |
| Maximum mesh sheet size | 2.3mm x 3m |
| Standing bar | Steel pipe, diameter 60mm, thickness 2mm |
| Attachment | Rain hat, connection clamping, and anti theft screw |
| Connection style | Clamping |
| Option | Variations |
|---|---|
| Mesh Opening | 50x100mm/50x150mm/50x200mm/55x200mm/75x150mm |
| Wire Diameter | 3.0/3.5/4/4.5/5.0mm |
| Panel Height | 0.6m-3.0m (Suggested size: 2m/2.4m/3m) |
| Panel Width | 2.0m-3.0m (Suggested size: 2m/2.5m/2.9m) |
| Post Type | Round Post: 48x1.5/2.0mm 60x1.5/2.0mm Square Post (SHS): 50X50x1.5/2.0mm 60x60x1.5/2.0mm 80x80x1.5/2.0mm Rectangular Post (RHS): 40x60x1.5/2.0mm 40x80x1.5/2.0mm 60x80x1.5/2.0mm 80x100x1.5/2.0mm |
| Surface Treatment | Hot dipped galvanized, galvanized + powder coated, galvanized + PVC coating |
| Color | RAL 6005 green, RAL 7016 gray, All RAL colors can be customized |
- Simple structure with beautiful appearance
- Easy to transport and install
- Well adapted to mountainous areas
- Cost-effective for large quantity use
We usually quote within 12 hours after we get the inquiry.
After price confirmation, you can request samples to check our quality.
Yes. We have a professional team with rich experience in packaging box design and manufacturing.
After you pay the sample charge and send us confirmed files, the samples will be ready for delivery in 3-7 days.
It depends on the order quantity and the season you place the order. The lead time of MOQ is about 7 days.

